Previous ◁ | ▷ Next

پیام مدیر طرح

بسمه تعالی

 

خیّرین، دوستداران، دانش آموختگان، اساتید، و دانشجویان محترم دانشگاه صنعتی شریف

با اهدائ سلام و آرزوی تندرستی

 

احتراما؛ به استحضار میرساند که طرح توسعه دانشگاه صنعتی شریف در زمینی به مساحت تقریبی 42هکتاردربزرگراه شهید همّت-خرازی، جنب بزرگراه تهران-شمال(منطقه-22 شهرداری تهران)، با هدف احداث"پردیس پژوهش و فنّآوری" برای ارتقای کمی وکیفی دوره های تحصیلات تکمیلی، پسا دکتری و پژوهشهای کاربردی-بنیادی-فنّاورانه از ابتدای سال 1392 آغاز شده است.

 

فعّال نمودن این طرح بزرگ برای آیندگان تنها با اتّکا به منابع دولتی در شرایط موجود امری بس دشوار، طولانی مدّت، و دور از انتظار خواهد بود. ازاین رو بر آن شدیم تا با احیای سنّت پسندیده "هدیه" که قرن ها در ایران جریان داشته و بسیاری از دانشگاههای معتبرجهان نیز بصورتی هدفمند و برنامه ریزی شده از این سنّت زیبا بهرمند شده اند؛ از خیّرین، دانش آموختگان، اساتید، و دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف درخواست مساعدت نماییم تا در شروع و ادامه کار این طرح ملّی را همراهی نمایند.

 

هنگامیکه تاریخچه و نحوه شکل گیری وتأسیس دانشگاه صنعتی شریف و خاطرات اوّلین رئیس آن"مرحوم دکتر مجتهدی" را مرور می کنیم، به نقش مهم خیّرین و هدایای مردمی و دولتی در ساخت اوّلین ساختمانها و تالارهای آموزشی و کارگاههای دانشگاه برمیخوریم. آرزوی آنها نقش داشتن "هرچند اندک" در تأسیس دانشگاهی معتبر که محّلی برای آموزش و تربیت نسل های ایرانی و تبدیل رویاهای آنها به واقعیّت های علوم و فنون امروزی بود. آرزویی که به حق در نیم قرن گذشته منجر به تربیت بالغ برچهل هزار نیروی انسانی متخصص در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، و دکتری گردیده است، وامروز نقش ضرب المثل شیرین ایرانی (داستان انوشیروان و درخت گردو) را در ادامه راه آن بزرگواران برای ما تداعی میکند:

 

دیگران کاشتند و ما خوردیم ***** ما بکاریم و دیگران بخورند

 

در این راستا از کلیه دانش آموختگان عزیز و علاقمند به همراهی و مساعدت در پیشبرد طرح توسعه دانشگاه صنعتی شریف در "پردیس پژوهش و فنّاوری" که فاز یک* آن آماده سازی زیرساختهای زمین مورد نظر، دیوار کشی، زمین های ورزش، فضای سبز (کاشت و نگهداری یک درخت به نام هر دانش آموخته دانشگاه از ابتدا تا کنون)، و طراحی و ساخت یک ساختمان مرکزی (شامل تالار اجتماعات و همایش های آموزشی-پژوهشی1500 نفره، سالن های جانبی جهت برگزاری کارگاه ها و سمینارهای آموزشی-پژوهشی، نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی-فنّاوری، کلاس و آزمایشگاه، سالن پذیرایی، میهمان سرا، و قسمت های اداری) می باشند دعوت می شود تا با مراجعه به وبگاه ( http://rtc.sharif.edu )کمک های اهدایی خود را به حساب"طرح توسعه پردیس پژوهش وفنّآوری" ( بانک ملت-شعبه دانشگاه صنعتی شریف- شماره حساب: 4626272829 ) واریز فرموده، اصل رسید را به آدرس: تهران-خیابان آزادی-دانشگاه صنعتی شریف-ساختمان ابن سینا-طبقه چهارم-دفتر پردیس پژوهش وفنّآوری، کدپستی 8639-11155 ، (تلفن: 66164730) ، و یا تصویر آنرا به آدرس ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید  یا این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید  ارسال فرمایند. بدیهی است متعاقبا از ازکلیه خیّرین حقیقی و حقوقی به نحو مقتضی تقدیر و نام ایشان برای همیشه در فهرست خیّرین داشگاه صنعتی شریف ثبت خواهد شد. عزیزانی که در خارج از کشور زندگی می کنند وتمایل به مشارکت دارند، لطفا با ایمیل های فوق جهت هماهنگی های لازم تماس حاصل فرمایند.

 

 

با سپاس،

دکتر علی مقداری، مدیر طرح پردیس پژوهش و فنّآوری

 


 * برای انجام فاز یک این پروژه فرایندی 3 تا 4 ساله با زیر بنایی در حدود 12000 متر مربع بعلاوه محوطه سازی کل پردیس، هزینه ای معادل حدوداً 25 میلیارد تومان پیش بینی شده است، که مقرّر است به یاری حق از منابع گوناگون تأمین گردد.

 
برای حمایت از ما امتیاز دهید